|
|
Tejaratbank
صفحه ویژه نابینایان و کم بینایان
|
شنبه 09 فروردین 1399
بانک ما
  • شما اینجا هستید
      

    • ۱۳۹۷/۰۶/۱۹

     فینتک (Fintech) آینده بانکداری
     در قرن نوزدهم زمانی که الکساندر گراهام بل تلفن را اختراع کرد، تنها ابزار ایجاد ارتباطات سریع برای فواصل طولانی تلگراف بود. شرکت اصلی تلگراف آن روز دستگاه تلفن گراهام بل را یک اسباب بازی به دردنخور خواند و به همین دلیل علیرغم اینکه امکان خرید امتیاز اختراع تلفن را با نرخ بسیار مناسب داشت از خرید آن خودداری کرد. این چشم پوشی شروعی بر شکست شرکت تلگراف بود.
     تعداد بازدید :1434

     ۱۳۹۷/۰۵/۲۹

     مدیریت صحیح نقدینگی راه حلی برای کاهش هزینه پول
     در روزهای اخیر فعالان بخش های اقتصادی و بانکی کشور شاهد تحولات ناشی از خروج آمریکا از برجام و رویگردانی آن کشور از تعهدات بین‌المللی خود و تلاش برای ایجاد اخلال در روابط اقتصادی ایران با سایر کشورها هستند . این تحولات می تواند مشکلات جدیدی را در مسیر اقتصاد ایران ایجاد کرده و شرایط را برای ادامه فعالیت های رو به رشد اقتصادی با چالش مواجه کند
     تعداد بازدید :2076

     ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

     بررسی ابزارهای تامین مالی و مقایسه تأثیر آن ها بر بانک ها
     در حال حاضر بانکها و بنگاه های اقتصادی در ایران، به دلیل بروز مشکلات اقتصادی از جمله افزایش تقاضا در حوزه تسهیلات، اعمال سیاست های تکلیفی، افزایش مطالبات معوق و... با مشکلات متعددی از جمله کمبود منابع مواجه شده اند. بانک ها برای جبران کمبود منابع از روش¬های مختلفی استفاده می¬نمایند که اکثر آنها دارای هزینه و صرف زمان طولانی هستند. ضمن آنکه ناهمخوانی بین نرخ سپرده ها و نرخ تسهیلات و عدم اطمینان از آینده، علاقه مندی بانکها را برای درگیر ساختن منابع خویش در طرحهای بلندمدت کاهش داده است. از این رو استفاده از ابزارهای تأمین مالی نوین که مطابق با اصول شریعت و قوانین اسلامی بتوانند در کوتاه ترین زمان در تأمین سرمایه، تأمین نقدینگی و تبدیل دارایی به اوراق بهادار بانک ها توانایی و کاربرد داشته باشند بسیار مهم و ضروری است.
     تعداد بازدید :1857