بانک تجارت

X

سلام

امروز چه کمکی میتوانیم به شما بکنیم؟

پایانه های فروشگاهی

   
 
  • پایانه های فروشگاهی

   پایانه های فروشگاهی

   پایانه فروش یکی از متداول‌ترین ابزارهای پرداخت الکترونیک است که وجوه حاصل از فروش کالا یا خدمات از طریق کارت‌های بانکی را به حساب متمرکز پذیرنده فراهم آورده و برای مشتریان امنیت و آسایش به ارمغان می‌آورد.

   مزایا:

   - قابلیت تسهیم مبلغ تراکنش
   - امکان ارائه خدمات pc-pos شناسه‌دار
   - امکان اتصال چند حساب به پایانه فروش یا چند پذیرنده مختلف در یک کارتخوان
   - محدود کردن کارت‌های خاص
   - اعمال تخفیف مورد نظر بر روی دستگاه‌های خاص
   - پشتیبانی از طرح‌های ویژه دولتی
   - امکان درج نام و نشان پذیرنده روی رسید کارتخوان
   - امکان اتصال بارکدخوان و صفحه کلید
   - گزارش‌گیری متنوع از روی کارتخوان
   - رسوب مبالغ واریزی به حساب متصل به پایانه فروش
   - امکان پرداخت قبوض
   - امکان خرید شارژ تلفن همراه
   - امکان چاپ مجدد رسید خرید
   - اخذ کد شناسه به هنگام انجام تراکنش خرید
   - پذیرش تمامی کارت‌های عضو شتاب
   - امکان ارائه تسهیلات متناسب با کارکرد پایانه فروش

   پایانه فروش ثابت

   دستگاهی است که از طریق ارتباط تلفنی یا شبکه ای به سیستم بانکی با اتصال به شماره حساب مشتری امکان انتقال اتوماتیک مبلغ خرید از حساب مشتری(دارنده کارت) به حساب فروشنده(پذیرنده کارت) را فراهم می کند. پایانه مذکور برای ارتباط با مرکز و انجام تراکنش، علاوه بر کابل برق، نیازمند یک خط تلفن (Dial up) است.

   پایانه فروش سیار

   نوعی خدمت است که امکان بهره گیری از خدمات دستگاه های فوق را در هر زمان و مکان برای مشتریان (فروشگاه های بزرگ که سیستم پخش سیار (Delivery) دارند) فراهم اورده است. پایانه سیار برای ارتباط با مرکز و انجام تراکنش، نیازمند یک سیم کارت جهت استفاده از بستر ارتباطی تلفن همراه (GPRS) است. این دسته از پایانه ها به واسطه دارا بودن باطری شارژی، از کابل برق بی نیاز بوده و عملا قابل حمل و سیار است.

   MPOS

   موبایل پوز یا MPOS نوعی کارتخوان فروشگاهی سیار است که به وسیله تلفن‌های هوشمند یا تبلت شخصی پذیرنده امکان انجام تراکنش‌های بانکی را ایجاد می‌کند. دستگاه MPOS با هدف تسهیل فرآیند پرداخت در کسب و کارهای سیار و ارتقای امنیت پرداخت‌های شاپرکی به کار گرفته می‌شود.
   دستگاه‌های MPOS می‌توانند برای شرکت‌های پخش، رستوران‌ها، فروشگاه‌های اینترنتی، تعمیرکاران سیار، شرکت‌های پست، شرکت‌های حوزه حمل و نقل بین شهری، خدمات باربری و انواع کسب و کارهای کوچک، بسیار کارآمد باشند.

   مزایا :

   - امکان ارتباط با نرم افزارهای مدیریت مالی و نصب برنامه‌های فروش و انبارداری
   - افزایش امنیت، پویایی و سرعت تراکنش‌های مشتری
   - امکان دریافت تایید مشتری و رعایت اصول پرداخت سبز (عدم ارائه رسید چاپی)
   - امکان ارائه رسید پرداخت بصورت پیامکی و الکترونیکی
   - بهره‌مندی از قابلیت NFC
   - کوچک و قابل حمل
   - عمر طولانی باتری

   PC-POS

   دستگاه‌های PC-POS از انواع پایانه فروش با قابلیت اتصال به رایانه هستند که امکان تبادل اطلاعات بین پایانه فروش و نرم افزارهای رایانه‌ای همچون نرم افزار حسابداری و انبار گردانی را فراهم می‌سازند. بدین منظور با اضافه کردن پارامترهای مورد نیاز در نرم افزار جامع درون هر سازمان، امکان ارسال اطلاعاتی از سوی نرم‌افزار به پایانه (قیمت فاکتور خدمات و محصولات یا تسهیم پویا) و بالعکس از پایانه به نرم‌افزار (تایید یا عدم تایید پرداخت) وجود دارد. این دستگاه به منظور ارائه خدمات حوزه پرداخت الکترونیک به همه شرکت‌هایی که دارای نرم‌افزار جامع درون سازمانی هستند از جمله بیمارستان‌ها، نمایندگی‌های بیمه و... مناسب و قابل ارائه خواهد بود.

   دستگاه PDA

   یکی از انواع پایانه‌های فروشگاهی و مشابه کارتخوان بی‌سیم است که مبتنی بر سیستم عامل اندروید بوده و قابلیت اتصال به نرم‌افزارهای حسابداری، انبارداری و ثبت سفارش مشتریان بصورت آنلاین به ویژه در حوزه پخش و توزیع را دارا است. از خصوصیات دیگر آن می‌توان به قابلیت حمل ساده، چاپگر رسید بانکی و بارکدخوان، اتصال به اینترنت و شبکه‌های داخلی از طریق وای فای اشاره کرد.
   دستگاه مذکور مشابه پایانه‌های فروشگاهی بی‌سیم (سیار) و باسیم (ثابت) قابل ارائه به متقاضیان است.


   درخواست غیرحضوری درگاه پرداخت اینترنتی(IPG)   آخرین تاریخ به روزرسانی: شهریور ماه 1402