|
|
Tejaratbank
صفحه ویژه نابینایان و کم بینایان
|
یکشنبه 27 آبان 1397
سبز پرداز
  • شما اینجا هستید
      
    • سبزپرداز یک اپلیکیشن موبایلی و خدمتی جدید از بانک تجارت است که با هدف حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی قابل توجه در صدور و چاپ قبوض کاغذی پیاده سازی گردیده است. هدف اصلی این نرم افزار یکپارچه سازی تمامی قبوض مصرفی کاربران، مدیریت قبوض و در نهایت مقایسه انرژی مصرف شده توسط کاربر در یک دوره زمانی در قیاس با سایر کاربران در یک محدوده جغرافیایی است. کاربر سبزپرداز می‌تواند قبوض مصرفی خود را از طریق این نرم افزار با استفاده از شناسه قبض و پرداخت یا قبوض پیامکی پرداخت کند. اضافه نمودن مهلت پرداخت برای هر قبض، مشاهده اطلاعات پرداخت نظیر تاریخ، ذخیره سازی کد رهگیری و افزودن شماره کارتهای بانکی کاربر از قابلیتهای این نرم افزار است.

     قابلیت‌های برنامه سبزپرداز

     1) مدیریت و پرداخت قبوض

     کاربــــران می‌توانند قبوض خود را در برنامه سبزپرداز اضافه نمایند. برای افزودن قبوض، کاربر می‌تواند از بارکــد یک قبض و یا وارد نمودن شناسه قبض و پرداخت آن اقـــدام نماید. همچنین سبزپرداز تمامـــی پیامک‌هایی که در ارتباط با قبوض به گوشی کاربر ارسال می‌شوند را به صورت خودکار به برنامه می‌افزاید. کاربر می‌تواند مهلت پرداخت یک قبض را در برنامه اضافه نماید تا سبزپرداز با نزدیک شدن مهلت این پرداخت هشدارهای لازم را به کاربر بدهد. پس از افزودن یک قبض، کاربر می‌تواند آن را به صورت آنلاین (با تمامی کارت‌هـای شتاب) و یا بـــا برنامه موبایل بانک تجارت پرداخت نماید. اطلاعات پرداخـــت نظیــــر تاریخ پرداخت و کد رهگیری نیز در برنامه ذخیره خواهند شد. در صفحه مشاهده یک قبــض، کاربر علاوه بر مشاهــــده وضعیت فعلی قبـــض خود، می‌توانـــد مقایسه‌ای با دوره‌های قبلــــی خود داشته و مصرف خود را طی دوره‌های قبلی مشاهده نماید. این قابلیت در صورتی مشاهده می‌شـــــود که کاربر قبض‌های دوره‌های قبل خود را نیز در سبزپرداز افزوده باشد.

      

      

     2)فعالسازی قبوض پیامکی (دریافت قبوض)

     سبزپرداز لیست تمامی شرکت‌های خدماتی که قابلیت فعالسازی پیامکی قبوض خود را دارند در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در نتیجه کاربر می‌تواند قبوض خود را پس از فعالسازی (در صورتی که شرکت خدماتی منطقه کاربر، در لیست قبوض پیامکی موجود باشد) به صورت پیامکی دریافت نماید.

     پس از فعالسازی، سبزپرداز قبوض پیامک شده را به صورت خودکار به لیست قبوض کاربر می‌افزاید.

     لازم به ذکر است، در تهران شرکت‌های خدماتــــی آب، برق، گاز و تلفن ثابت در این حوزه فعال می‌باشند.

      

      

     3) مدیریت ساختمان‌ها و انرژی

     کاربر می‌تواند یک ساختمان را با مشخصات آن نظیـــر: زیربنا، تعداد اتاق‌ها، تعـــداد ساکنین و موقعیت جغرافیایــــی در سبزپرداز معرفی نمایـد. پس از ایجاد ساختمان، کاربر می‌تواند قبوضی که منحصر به آن ساختمان است در سبزپرداز معرفی نماید. با توجه به داده‌هـــــای کاربرانی که در آن منطقه جغرافیایـــی ساختمان خـــود را در سبزپـــرداز معرفی کرده‌اند، مقایسه‌ای انجام شده و میزان مصرف انرژی نسبت به دیگر افراد منطقه به کاربر گزارش داده می‌شود.

     در این حالت کاربر میزان مصرف انرژی خود را نسبت به دیگران در منطقه مشاهده می‌کند. هر چه تعداد کاربران سبزپرداز افزایش یابد، مقایسه مصرف انرژی آن‌هــا دقیق‌تر محاسبه می‌شود.

      

      

     4) مدیریت کارت‌های شتابی

     کاربر می‌تواند کارت‌های بانکی خود را جهت پرداخت‌های آنلاین در سبزپرداز افزوده و آن‌ها را مدیریت کند.

      

      

     5) حساب کاربری و تنظیمات

     در نسخه جدید سبزپرداز، کاربر با شماره موبایل خود یک حساب کاربری جدید در سبزپرداز ایجاد می‌کند. در نتیجه تمامی اطلاعات وی (قبوض، ساختمان‌ها، پرداخت‌ها و...) در سیستـــم ثبت شده و حتی پس از حذف برنامه، می‌تواند با وارد شدن به حساب کاربری خود تمامی اطلاعات خود را بازیابی کند.

     همچنیــن در زمانی کـــه کاربر به اینترنت متصل نباشد، تمامی اطلاعات وی در حالت آفلاین ثبت شده و پس از اتصال به اینترنت به حساب کاربری وی منتقل می‌شوند. در تنظیمات برنامه، کاربر می‌تواند مواردی مانند: هشدار مهلت پرداخت، دسترســی به پیامک قبوض و حذف پیامک قبوض را فعال و یا غیر فعال نماید.

      

      
      
     6) خواندن پیامک‌های قبوض
     سبزپرداز، تمامی پیامک‌های مرتبط با قبوض را از دستگاه کاربر خوانده و به صورت خودکار به لیست قبوض کاربر می‌‌افزاید.

      

     ویژگیهای سبزپرداز

     از ویژگی‌های منحصر به فرد سبزپرداز که در حال حاضر در هیچ یک از نرم‌افزارهای مشابه آن پیاده‌سازی نشده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

     • پرداخت آنلاین قبوض از طریق تمامی کارت‌های شتاب مستقیم در سبزپردازدیگــر برنامه‌های مشابه، برای پرداخت قبوض کاربر را به یکی از درگاه‌هــای USSDارجاع می‌دهنــد که ایــــن امر از سرعت در پــــرداخت کاسته و کسب اطلاعــــات لازم (مانند کد رهگیری و ...) در برنامه را مقدور نمی‌کند. در حالی که در سبزپرداز پرداخت از طریق درگاه بانک تجارت و SSLمعتبر با سرعت انجام می‌شود و اطلاعات لازم در حساب کاربری ذخیره می‌شود.
     • مقایسه مصرف انرژی

      از ویژگی‌های منحصر به فرد سبزپرداز می‌توان به اتصال قبوض به ساختمان‌ها و در نتیجه مقایسه مصرف انرژی هر کاربر با کاربران منطقه خود اشاره نمود.

       
     • فعالسازی پیامکی قبوض

      بدون اینکه کاربر بخواهد درگیر جزئیات فعالسازی یکی از قبوض خود به صورت پیامکی باشد، می‌تواند در سبزپرداز به راحتی با انتخاب استان و قبض خود و ارسال شناسه مربوطه، فعالسازی پیامکی قبض خود را انجام دهد.

       
     نام شهرستان نوع قبض اطلاعات مورد نیاز
     اصفهان گاز شماره اشتراک
     البرز گاز شماره اشتراک
     ایلام برق شناسه قبض
     تهران آب شماره پرونده
     تهران برق شناسه قبض
     تهران تلفن شماره تلفن ثابت
     تهران گاز شماره اشتراک
     خراسان جنوبی گاز شماره اشتراک
     خراسان رضوی آب شناسه قبض
     خوزستان آب شماره اشتراک 8 رقمی
     خوزستان گاز شماره اشتراک
     زنجان گاز شماره اشتراک
     سیستان و بلوچستان آب شماره اشتراک
     سیستان و بلوچستان برق شناسه قبض
     فارس برق شماره پرونده
     مازندران گاز شماره اشتراک
     هرمزگان تلفن شماره تلفن ثابت
     کرمان آب شماره پرونده 12 رقمی
     کرمانشاه برق شناسه قبض
     گیلان برق شماره اشتراک
     گیلان تلفن شماره تلفن ثابت
     تمامی شهرستان ها جرایم رانندگی VIN