بانک تجارت

X

سلام

امروز چه کمکی میتوانیم به شما بکنیم؟

   
 
  • مشاهده محتوای عمومی   احتمالا برای بسیاری از افراد ازدواج آغاز یک تغییر بزرگ در زندگی است، تغییری که زندگی ما را از جنبه های مختلف به ویژه از جنبه اقتصادی تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از راهکارهای کاهش دغدغه های مالی افراد در شروع زندگی مشترک ، دریافت وام ازدواج از بانک است که می تواند با پوشش بخشی از هزینه ها در کاهش نگرانی زوجین از مخارج تشکیل زندگی مستقل موثر باشد، به شرطی که فرآیند دریافت این وام خود به یک دغدغه اضافی تبدیل نشود!
   بانک تجارت با هدف کاهش این دغدغه ، بهبود تجربه مشتری و به عنوان بخشی از برنامه خود در آسان‌سازی دریافت تسهیلات بانکی، دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج را به صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی در شعب برای دارندگان گوشی های تلفن همراه مجهز به سیستم عامل اندروید امکانپذیر ساخته است. این خدمت در فاز نخست به متقاضیان وام ازدواج در استان تهران ارائه می شود و به زودی برای زوج های جوان در سراسر کشور قابل دریافت خواهد بود.

   نکته مهم: پس از ثبت نام در درگاه بانک مرکزی، طی مدت 2 تا 5 روز کاری پیامکی حاوی ثبت پرونده تسهیلات غیر حضوری قرض ا‌لحسنه ازدواج از طریق اپلیکیشن باجت، برای شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید تا دریافت پیامک نسبت به دانلود و نصب اپلیکیشن باجت و اپلیکیشن امضای تجارت و همچنین ثبت امضای دیجیتال خود اقدام کنید.


   مراحل دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به صورت غیر حضوری
   برای دریافت تسهیلات ازدواج لازم است ابتدا امضای الکترونیکی خود را در اپلیکیشن امضای تجارت دریافت کرده باشید. در صورتی که امضای الکترونیک در این اپلیکیشن دارید، نیاز به طی نمودن گام‌های اول و دوم نیست و می‌توانید از گام سوم، "ورود به تسهیلات ازدواج"، مراحل را دنبال کنید.

   دانلود اپلیکیشن باجت


   1. ثبت‌نام در سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی و انتخاب شعبه مجازی تجارت

   به سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بانک مرکزی به آدرس ve.cbi.ir مراجعه کنید و از منوی سمت راست گزینه ثبت‌نام جدید را انتخاب و با انتخاب شعبه مجازی تجارت ثبت‌نام خود را انجام دهید.

   2. دانلود و نصب اپلیکیشن باجت


   برای دانلود اپلیکیشن باجت می‌توانید به بازار، مایکت یا سایت باجت به آدرس mybajet.ir مراجعه کنید.


   برای ورود به برنامه لازم است کد ملی، شماره موبایل و کد یک‌بارمصرف ارسالی به تلفن همراه خود را وارد و سپس برای ورود مجدد به اپلیکیشن رمز عبور خود را مشخص کنید. لازم به ذکر است اپلیکیشن باجت فقط بر روی گوشی‌های اندروید با ورژن 7 به بالا قابل‌استفاده است.


   3. صدور امضا دیجیتال


   دریافت وام ازدواج از باجت، نیازمند داشتن امضای دیجیتال است.
   در صورت نداشتن امضا، به بخش صدور امضا دیجیتال بروید، با شارژ کیف پول و پرداخت کارمزد صدور، تاریخ تولد خود را وارد کنید؛ سپس با واردکردن سریال کد ملی، اطلاعات هویتی منطبق با کارت ملی و کد پستی، وارد مرحله احراز هویت می‌شوید. برای این بخش گوشی موبایل شما باید دارای دوربین سلفی مناسب جهت احراز هویت و قابلیت تشخیص اثرانگشت باشد. در صورت تایید و بررسی اطلاعات واردشده، وارد صفحه‌ی ترسیم امضا خواهید شد. پس از ثبت و ارسال نسخه نهایی امضا، شما می‌توانید در افتتاح حساب، دریافت وام ازدواج، دریافت اعتبار خرد و یا تسهیلات نقدی از امضا دیجیتال خود استفاده کنید.لازم به ذکر است تاریخ انقضای امضا دیجیتال یک سال است و برای انجام این مراحل نیاز به نصب اپلیکیشن دیگری نیست.

   4. افتتاح حساب و درخواست وام ازدواج


   دریافت وام ازدواج از باجت، نیازمند افتتاح حساب قرض‌الحسنه تجارت در باجت است. اپلیکیشن باجت بررسی می‌کند که شما دارای حساب قرض‌الحسنه تجارت در باجت هستید یا خیر، در صورت نداشتن حساب می‌توانید قبل از ورود به بخش تسهیلات ازدواج در باجت، افتتاح حساب کنید؛ در غیر این صورت در حین تکمیل مراحل ثبت درخواست وام، چنانچه از داشتن حساب تجارت اطمینان ندارید، لیست حساب‌هایتان در بانک تجارت، قابل‌مشاهده است؛ و در صورت نداشتن حساب به بخش افتتاح حساب منتقل می‌شوید.
   لازم به ذکر است افتتاح حساب مشمول هزینه کارمزد و مبلغ اولیه برای واریز به حساب شما است.
   پس از افتتاح حساب وارد بخش "تسهیلات ازدواج" شوید و گزینه "درخواست وام" را انتخاب کنید.


   5. اعتبارسنجی و تشکیل پرونده


   در این مرحله با شارژ کیف پول و تشکیل پرونده، رتبه اعتباری شما بررسی و گزارش آن نمایش داده می‌شود. این گزارش به مدت 7 روز معتبر است.   6. معرفی ضامن‌ها، متناسب با رتبه اعتباری


   بر اساس رتبه اعتباری شما، تعداد و شرایط ضامن‌های موردنیاز متفاوت خواهد بود. اگر رتبه‌ اعتباری شما A باشد، نیازی به معرفی ضامن نیست در غیر این صورت به مرحله معرفی ضامن وارد می‌شوید.
   توجه داشته باشید این مرحله نیازمند موارد زیر است: (یک ضامن با رتبه اعتباری بالا و یا دو ضامن با رتبه اعتباری کم)
   • اطلاعات هویتی ضامن‌ها مطابق با کارت ملی آن‌ها
   • شماره تلفن همراه با مالکیت ضامن‌ها
   • کد پستی ضامن‌ها
   درصورتی‌که مراحل را به‌درستی پیش برده باشید، دکمه پایین صفحه فعال می‌شود و وارد مرحله بعد می‌شوید.
   7. تایید درخواست توسط ضامن‌ها
   به ضامن‌های پیشنهادی شما، پیامک‌هایی ارسال می‌گردد و ایشان از درخواست شما مبنی بر ضمانت وام، آگاه می‌شوند. از ضامن‌هایتان درخواست کنید برنامه باجت را نصب و به بخش "تسهیلات ازدواج" و سپس "ضمانت‌های من" مراجعه کنند. در این بخش، ضامن‌ها اطلاعات هویتی خود را (که توسط شما در مرحله قبلی ثبت شده است) مشاهده و قرارداد مرتبط با تسهیلات شما را به کمک امضا دیجیتال بانک تجارت، تایید و امضا می‌کنند.
   پیگیری شما در انجام این مراحل توسط ضامنین موجب تسریع در فرآیند تسهیلات ازدواج خواهد شد.
   8. امضا قرارداد توسط شما


   پس از تایید و امضا ضامن‌ها، پیامک اطلاع‌رسانی برای شما ارسال ‌می‌شود و شما باید مجدد وارد برنامه باجت شوید؛ خواهید دید که قرارداد تسهیلات ازدواج در باجت آماده امضا توسط شماست.   9. پرداخت تسهیلات
   با تکمیل مراحل، تسهیلات شما تا 72 ساعت کاری واریز می‌شود. چنان چه در این مدت تسهیلات شما واریز نشد، می‌توانید پیشخوان خدمات تجارت به شماره 1554 تماس حاصل فرمایید.
   دانلود اپلیکیشن های مورد نیاز


   دانلود مستقیم
   اپلیکیشن باجت


   سوالات متداول

    • o بدین منظور لازم است در سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی ثبت نام و شعبه مجازی بانک تجارت را برای دریافت وام انتخاب کرده باشید.
     o لازم است شماره همراه به نام کد ملی متقاضی باشد.
     o برنامه امضای تجارت و باجت را بر روی تلفن همراه خود و ضامن‌هایتان نصب کرده باشید.


    • o برای تعریف امضا لازم است مبلغ 239.800 ریال پرداخت کنید.
     o کارمزد اعتبار سنجی به ازای هر نفر 80.000 ریال می باشد. کارمزد اعتبار سنجی از شما به عنوان درخواست دهنده و هر یک از ضامنین معرفی شده دریافت خواهد شد.
     o کارمزد ارسال کارت درب منزل 150.0000 ریال می‌باشد.


    • o رتبه اعتباری شما، میزان خوش حسابی‌تان در بازپرداخت اقساط تسهیلات را در تمامی بانک‌های زیرمجموعه بانک مرکزی نشان می‌دهد. این رتبه براساس موارد متعددی از جمله: روند بازپرداخت تمامی تسهیلات دریافتی شما در نظام بانکی کشور، وضعیت ضمانت شما برای سایر افراد، اقساط سررسید گذشته، چک برگشتی و بدهی‌های مالیاتی محاسبه میشود.
     o شما می‌توانید رتبه اعتباری‌تان را از سامانه اعتبارسنجی ایرانیان دریافت کنید. ما نیز اطلاعات شما را از همین مجموعه دریافت می‌کنیم.


    • • حساب قرض‌الحسنه تجارت
     • اگر قبلا در یکی از شعب بانک تجارت، حساب قرض‌الحسنه افتتاح کرده‌اید؛ نیازی به افتتاح حساب مجدد نیست. این حساب به عنوان حساب پیش‌فرض برای واریز تسهیلات شما در نظر گرفته خواهد شد.
     • در غیر این‌صورت در طی فرآیندی که بایستی در برنامه باجت برای دریافت تسهیلات ازدواج طی کنید به افتتاح حساب نیز هدایت می‌شوید. با تکمیل اطلاعات در این مرحله، حساب قرض‌الحسنه در شعبه مجازی باجت برای شما افتتاح خواهد شد.


    • • در طی فرآیندی که بایستی در برنامه باجت برای دریافت تسهیلات ازدواج طی کنید، کدپستی خود را وارد می‌کنید. آدرس شما بر اساس این کدپستی تشخیص داده می‌شود. به صورت پیش‌فرض، کارت به این آدرس ارسال خواهد شد.    • • براساس رتبه اعتباری شما، تعداد و شرایط ضامن‌های مورد نیاز برای معرفی متفاوت خواهد بود. به شرح ذیل زیر در این زمینه به شما کمک می کند. می‌توانید رتبه اعتباری ضامن انتخابی خود را از وی بپرسید و یا با اطلاعات هویتی ایشان از طریق سامانه اعتبارسنجی ایرانیان، رتبه اعتباری‌شان را دریافت کنید. در برنامه باجت لازم است نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، کدپستی و تاریخ تولد ضامن انتخابی خود را به دقت مطابق با اطلاعات کارت ملی ایشان وارد کنید تا ما به طور خودکار، رتبه اعتباری ضامن را تشخیص دهیم.
     • اگر رتبه اعتباری شما A باشد، نیازی به معرفی ضامن ندارید.
     • اگر رتبه اعتباری شما B باشد، به یک ضامن با رتبه اعتباری A یا B یا C نیاز دارید.
     • اگر رتبه اعتباری شما C باشد، به یک ضامن با رتبه اعتباری A یا B نیاز دارید. همچنین می‌توانید به جای یک ضامن با شرایط ذکرشده، دو ضامن معرفی کنید که هر یک دارای رتبه اعتباری C و یا یکی C و دیگری D باشند.
     • اگر رتبه اعتباری شما D یا E باشد و یا هنوز رتبه‌ای در شبکه بانکی نداشته باشید، به یک ضامن با رتبه اعتباری A یا B نیاز دارید. همچنین می‌توانید به جای یک ضامن با شرایط ذکرشده، دو ضامن معرفی کنید که هر یک دارای رتبه اعتباری C باشند.


    • • در برنامه باجت لازم است نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، کدپستی و تاریخ تولد ضامن انتخابی خود را به دقت مطابق با اطلاعات کارت ملی ایشان وارد کنید.


    • • از ضامن‌هایتان درخواست کنید برنامه امضای تجارت را نصب و مشابه آنچه در مرحله 1 و 2 بیان شد، گواهی امضا را دریافت کنند. در این مرحله لازم است برنامه باجت را نصب و به بخش "تسهیلات ازدواج" و سپس "ضمانت‌های من" مراجعه کنند. در این بخش، ضامن اطلاعات هویتی خود را (که توسط شما در مرحله قبلی وارد شده) وارد و قرارداد مرتبط با تسهیلات شما را به کمک گواهی دریافت‌شده در برنامه امضای تجارت، امضا می‌کند.
     • پیگیری شما در انجام این مراحل توسط ضامن‌ها قطعا موجب پیشبرد هر چه سریع‌تر فرآیند دریافت تسهیلات ازدواج می‌شود.

   درخواست تماس دارم

   چنانچه درخواست دارید با شما تماس گرفته شود، لطفا فرم زیر را کامل نمایید.

   تکمیل فرم تماس


   سوال دارید؟ از پشتیبانی بپرسید

   شماره تماس مرکز ارتباط مشتریان: 1554
   این مرکز یک نقطه دسترسی به اطلاعات انواع خدمات بانکی است که بر حسب درخواست مشتری ارائه می‌شود. 1554 پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه‌های خدمات بانکی است و مشکلات بانکی شما را پیگیری می‌کند.

  • نظرات
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: