بانک تجارت

X

سلام

امروز چه کمکی میتوانیم به شما بکنیم؟

   
 
  • مشاهده محتوای عمومی   احتمالا برای بسیاری از افراد ازدواج آغاز یک تغییر بزرگ در زندگی است، تغییری که زندگی ما را از جنبه های مختلف به ویژه از جنبه اقتصادی تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از راهکارهای کاهش دغدغه های مالی افراد در شروع زندگی مشترک ، دریافت وام ازدواج از بانک است که می تواند با پوشش بخشی از هزینه ها در کاهش نگرانی زوجین از مخارج تشکیل زندگی مستقل موثر باشد، به شرطی که فرآیند دریافت این وام خود به یک دغدغه اضافی تبدیل نشود!
   بانک تجارت با هدف کاهش این دغدغه ، بهبود تجربه مشتری و به عنوان بخشی از برنامه خود در آسان‌سازی دریافت تسهیلات بانکی، دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج را به صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی در شعب برای دارندگان گوشی های تلفن همراه مجهز به سیستم عامل اندروید امکانپذیر ساخته است. این خدمت در فاز نخست به متقاضیان وام ازدواج در استان تهران ارائه می شود و به زودی برای زوج های جوان در سراسر کشور قابل دریافت خواهد بود.

   نکته مهم: پس از ثبت نام در درگاه بانک مرکزی، طی مدت 2 تا 5 روز کاری پیامکی حاوی ثبت پرونده تسهیلات غیر حضوری قرض ا‌لحسنه ازدواج از طریق اپلیکیشن باجت، برای شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید تا دریافت پیامک نسبت به دانلود و نصب اپلیکیشن باجت و اپلیکیشن امضای تجارت و همچنین ثبت امضای دیجیتال خود اقدام کنید.


   مراحل دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به صورت غیر حضوری
   برای دریافت تسهیلات ازدواج لازم است ابتدا امضای الکترونیکی خود را در اپلیکیشن امضای تجارت دریافت کرده باشید. در صورتی که امضای الکترونیک در این اپلیکیشن دارید، نیاز به طی نمودن گام‌های اول و دوم نیست و می‌توانید از گام سوم، "ورود به تسهیلات ازدواج"، مراحل را دنبال کنید.

   دانلود اپلیکیشن امضا تجارت و باجت


   1. دانلود و نصب اپلیکیشن امضای تجارت


   برای ورود به اپلیکیشن لازم است کدملی و شماره موبایل را وارد نموده و رمز کاربری و رمز مدیریتی را مطابق با راهنمای برنامه به دلخواه خود تعریف نمایید. اگر صدای تلفن همراه خود را بلند کنید، می‌توانید از راهنمایی هم‌یار صوتی برنامه در هر یک از مراحل استفاده کنید.
   توجه:
   لطفا دقت شود که شماره موبایل استفاده شده متعلق به کد ملی شخص باشد در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد.
   توجه:
   چناچه به هر دلیلی در عملیات نصب با مشکل مواجه شدید میتوانید با شماره 1554 تماس بگیرید.

   2.صدور گواهی جدید


   گواهی همان امضای الکترونیکی است که در قالب یک کد به شما تخصیص داده می‌شود تا بتوانید اسناد تعهدآور بانکی را به‌صورت آنلاین، امضا ‌کنید. برای صدور گواهی به بخش "مدیریت گواهینامه" وارد شوید و بر روی "صدور گواهی جدید" کلیک کنید. برای هرگواهی جدید، سریال کارت ملی، بارگزاری تصویر امضای فیزیکی شما، احراز هویت تصویری و ویدئویی نیاز است.

   لطفا دقت کنید امضای عام و مدل برنز شخص حقیقی مستقل را انتخاب کنید تا صدور بصورت آنلاین صورت گیرد.


   در این مرحله باید موارد زیر را با دقت رعایت فرمایید:


   • مطابق با راهنمای برنامه اطلاعات مورد خواسته شده را وارد کنید، لطفا دقت شود تمامی اطلاعات باید به درستی وارد شود.
   • احراز هویت آنلاین را مطابق با راهنمای برنامه پیش ببرید.
   • مبلغ صدور گواهی نامه (239.800 ریال) را با یک کارت بانکی پرداخت نمایید.
   • دسترسی‌های درخواست شده را برای برنامه فراهم آورید.
   • در آخرین مرحله روی "فعالسازی" کلیک کنید.
   ملاک درست بودن عملیات و تخصیص امضای دیجیتال، مواجه شدن با تصویر روبرو و "فعالسازی" آن است.

   بعد از فعالسازی و تعریف امضای دیجیتال خود به صورت آنلاین لازم است تا درخواست وام خود را نیز به صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن باجت انجام دهید، بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:
   3.دانلود و نصب اپلیکیشن باجت و ورود به قسمت" تسهیلات ازدواج"


   برای ورود به برنامه لازم است کدملی، شماره موبایل و کد یکبار مصرف ارسالی به تلفن همراه خود را وارد و سپس بخش "تسهیلات ازدواج" را انتخاب کنید. برای ادامه مطمئن شوید پیش‌شرط‌های بیان شده (مرحله 1 و 2) در بالای همین صفحه و نیز نصب برنامه امضای تجارت و صدور گواهی جدید را انجام داده باشید. در ادامه مراحل شما نیاز به امضای دیجیتال خواهید داشت.   4. شارژ کیف پول و اعتبارسنجی


   در ابتدا باید کیف پول خود را برای انجام استعلا م های لازم شارژ کنید.

   لازم است کدپستی محل سکونت خود و تاریخ تولدتان را وارد کنید. ما براساس این داده‌ها، اطلاعات هویتی لازم برای تکمیل پرونده و نیز رتبه اعتباری‌تان را بررسی می‌کنیم. رتبه اعتباری شما، میزان خوش حسابی‌تان در بازپرداخت اقساط تسهیلات را در تمامی بانک‌های زیرمجموعه بانک مرکزی نشان می‌دهد و این فرآیند به صورت خودکار است.
   5. بررسی وجود حساب قرض‌الحسنه در بانک تجارت


   برنامه به صورت خودکار تشخیص می‌دهد که شما دارای حساب قرض‌الحسنه در بانک تجارت می‌باشید یا خیر. اگر در بانک تجارت، حساب قرض‌الحسنه داشته باشید؛ وارد مرحله بعدی می‌شوید. در غیر این صورت لازم است اطلاعات تکمیلی مانند شماره شناسنامه و محل صدور را تکمیل کنید تا در لحظه، حساب قرض‌الحسنه شما افتتاح شود و شماره آن را دریافت کنید.   6.معرفی ضامن


   براساس رتبه اعتباری شما، تعداد و شرایط ضامن‌های مورد نیاز متفاوت خواهد بود. اگر هرگونه سوالی در مورد شرایط ضامن دارید، در قسمت سوالات متداول می‌توانید شرایط ضامن را مشاهده کنید. می‌توانید رتبه اعتباری ضامن انتخابی خود را از وی بپرسید و یا با اطلاعات هویتی ایشان از طریق سامانه اعتبارسنجی ایرانیان، رتبه اعتباری‌شان را دریافت کنید. برای دریافت رتبه اعتباری، نیاز نیست هیچ کار خاصی انجام دهید صرفا لازم است در برنامه باجت نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، کدپستی و تاریخ تولد ضامن انتخابی خود را به دقت مطابق با اطلاعات کارت ملّی ایشان وارد کنید تا ما به طور خودکار، رتبه اعتباری ضامن را تشخیص دهیم. توجه:
   در صورتی که مراحل را به درستی پیش برده باشید، مطابق با تصویر بالا درخواست وام شما "منتظر" تایید ضامن‌های شما می باشد. دقت کنید در این مرحله، رنگ دکمه "امضا" خاکستری می باشد ( غیر فعال است) و چون هنوز ضامن‌هایتان تایید نکرده‌اند شما نمی‌توانید قرارداد را امضا کنید و باید به مرحله بعد بروید.
   7. مرحله تایید ضامن ها
   به ضامن های پیشنهادی شما، پیامک‌هایی ارسال می‌گردد و ایشان از درخواست شما مبنی بر ضمانت، آگاه می‌شوند. از ضامن‌هایتان درخواست کنید برنامه امضای تجارت و باجت را نصب و مشابه آنچه در مرحله 1 و 2 بیان شد، در برنامه امضای تجارت گواهی امضا را دریافت کنند.
   در این مرحله لازم است برنامه باجت را نصب و به بخش "تسهیلات ازدواج" و سپس "ضمانت‌های من" مراجعه کنند. در این بخش، ضامن اطلاعات هویتی خود را (که توسط شما در مرحله قبلی ثبت شده) وارد و قرارداد مرتبط با تسهیلات شما را به کمک گواهی دریافت‌شده در برنامه امضای تجارت، امضا می‌کند.
   پیگیری شما در انجام این مراحل توسط ضامن‌ها قطعا موجب پیشبرد هر چه سریع‌تر فرآیند دریافت تسهیلات ازدواج می‌شود.
   8. امضای قرارداد توسط شما


   پس از امضای ضامن‌ها پیامکی برای شما ارسال ‌می‌شود که حاوی اطلاع‌رسانی است و شما باید مجدد وارد برنامه باجت شوید. خواهید دید که قرارداد باجت آماده امضا توسط شماست. امضا در واقع همان گواهی هست که در برنامه امضای تجارت تعریف کرده‌اید و در این مرحله فقط کافی‌ست گواهی مورد نظر خود را انتخاب و قرارداد خود را امضا کنید.
   دقت شود که در صورت تایید ضمانت‌ها توسط ضامنین، رنگ دکمه امضا "سبز رنگ" خواهد شد و شما می‌توانید وام خود را امضا کنید در صورتی که رنگ سبز مشاهده نشد، یعنی ضامنین شما فرایند امضا را انجام نداده‌اند.


   9.پرداخت تسهیلات
   اگر تا 72 ساعت کاری تسهیلات شما واریز نشد، با پیشخوان خدمت تجارت با شماره 1554 تماس بگیرید.
   دانلود اپلیکیشن های مورد نیاز

   سوالات متداول

    • o بدین منظور لازم است در سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی ثبت نام و شعبه مجازی بانک تجارت را برای دریافت وام انتخاب کرده باشید.
     o لازم است شماره همراه به نام کد ملی متقاضی باشد.
     o برنامه امضای تجارت و باجت را بر روی تلفن همراه خود و ضامن‌هایتان نصب کرده باشید.


    • o برای تعریف امضا لازم است مبلغ 239.800 ریال پرداخت کنید.
     o کارمزد اعتبار سنجی به ازای هر نفر 80.000 ریال می باشد. کارمزد اعتبار سنجی از شما به عنوان درخواست دهنده و هر یک از ضامنین معرفی شده دریافت خواهد شد.
     o کارمزد ارسال کارت درب منزل 150.0000 ریال می‌باشد.


    • o رتبه اعتباری شما، میزان خوش حسابی‌تان در بازپرداخت اقساط تسهیلات را در تمامی بانک‌های زیرمجموعه بانک مرکزی نشان می‌دهد. این رتبه براساس موارد متعددی از جمله: روند بازپرداخت تمامی تسهیلات دریافتی شما در نظام بانکی کشور، وضعیت ضمانت شما برای سایر افراد، اقساط سررسید گذشته، چک برگشتی و بدهی‌های مالیاتی محاسبه میشود.
     o شما می‌توانید رتبه اعتباری‌تان را از سامانه اعتبارسنجی ایرانیان دریافت کنید. ما نیز اطلاعات شما را از همین مجموعه دریافت می‌کنیم.


    • • حساب قرض‌الحسنه تجارت
     • اگر قبلا در یکی از شعب بانک تجارت، حساب قرض‌الحسنه افتتاح کرده‌اید؛ نیازی به افتتاح حساب مجدد نیست. این حساب به عنوان حساب پیش‌فرض برای واریز تسهیلات شما در نظر گرفته خواهد شد.
     • در غیر این‌صورت در طی فرآیندی که بایستی در برنامه باجت برای دریافت تسهیلات ازدواج طی کنید به افتتاح حساب نیز هدایت می‌شوید. با تکمیل اطلاعات در این مرحله، حساب قرض‌الحسنه در شعبه مجازی باجت برای شما افتتاح خواهد شد.


    • • در طی فرآیندی که بایستی در برنامه باجت برای دریافت تسهیلات ازدواج طی کنید، کدپستی خود را وارد می‌کنید. آدرس شما بر اساس این کدپستی تشخیص داده می‌شود. به صورت پیش‌فرض، کارت به این آدرس ارسال خواهد شد.    • • براساس رتبه اعتباری شما، تعداد و شرایط ضامن‌های مورد نیاز برای معرفی متفاوت خواهد بود. به شرح ذیل زیر در این زمینه به شما کمک می کند. می‌توانید رتبه اعتباری ضامن انتخابی خود را از وی بپرسید و یا با اطلاعات هویتی ایشان از طریق سامانه اعتبارسنجی ایرانیان، رتبه اعتباری‌شان را دریافت کنید. در برنامه باجت لازم است نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، کدپستی و تاریخ تولد ضامن انتخابی خود را به دقت مطابق با اطلاعات کارت ملی ایشان وارد کنید تا ما به طور خودکار، رتبه اعتباری ضامن را تشخیص دهیم.
     • اگر رتبه اعتباری شما A باشد، نیازی به معرفی ضامن ندارید.
     • اگر رتبه اعتباری شما B باشد، به یک ضامن با رتبه اعتباری A یا B یا C نیاز دارید.
     • اگر رتبه اعتباری شما C باشد، به یک ضامن با رتبه اعتباری A یا B نیاز دارید. همچنین می‌توانید به جای یک ضامن با شرایط ذکرشده، دو ضامن معرفی کنید که هر یک دارای رتبه اعتباری C و یا یکی C و دیگری D باشند.
     • اگر رتبه اعتباری شما D یا E باشد و یا هنوز رتبه‌ای در شبکه بانکی نداشته باشید، به یک ضامن با رتبه اعتباری A یا B نیاز دارید. همچنین می‌توانید به جای یک ضامن با شرایط ذکرشده، دو ضامن معرفی کنید که هر یک دارای رتبه اعتباری C باشند.


    • • در برنامه باجت لازم است نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، کدپستی و تاریخ تولد ضامن انتخابی خود را به دقت مطابق با اطلاعات کارت ملی ایشان وارد کنید.


    • • از ضامن‌هایتان درخواست کنید برنامه امضای تجارت را نصب و مشابه آنچه در مرحله 1 و 2 بیان شد، گواهی امضا را دریافت کنند. در این مرحله لازم است برنامه باجت را نصب و به بخش "تسهیلات ازدواج" و سپس "ضمانت‌های من" مراجعه کنند. در این بخش، ضامن اطلاعات هویتی خود را (که توسط شما در مرحله قبلی وارد شده) وارد و قرارداد مرتبط با تسهیلات شما را به کمک گواهی دریافت‌شده در برنامه امضای تجارت، امضا می‌کند.
     • پیگیری شما در انجام این مراحل توسط ضامن‌ها قطعا موجب پیشبرد هر چه سریع‌تر فرآیند دریافت تسهیلات ازدواج می‌شود.

   درخواست تماس دارم

   چنانچه درخواست دارید با شما تماس گرفته شود، لطفا فرم زیر را کامل نمایید.

   تکمیل فرم تماس


   سوال دارید؟ از پشتیبانی بپرسید

   شماره تماس مرکز ارتباط مشتریان: 1554
   این مرکز یک نقطه دسترسی به اطلاعات انواع خدمات بانکی است که بر حسب درخواست مشتری ارائه می‌شود. 1554 پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه‌های خدمات بانکی است و مشکلات بانکی شما را پیگیری می‌کند.

  • نظرات
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: