|
|
Tejaratbank
صفحه ویژه نابینایان و کم بینایان
|
پنج شنبه 08 خرداد 1399
اخبار و اطلاعیه ها
  • شما اینجا هستید
      
    • تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۳|
     تعداد بازدید: 603
     اکید وزیر علوم و مدیرعامل بانک تجارت بر حمایت از طرح‌های اقتصادی دانش‌بنیان
     در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با مدیرعامل بانک تجارت بر لزوم همکاری‌های شبکه بانکی و دانشگاههای کشور جهت حمایت از طرح های اقتصادی و صنعتی دانش بنیان تاکید شد .

     به گزارش روابط عمومی بانک تجارت ، در این دیدار که در محل ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد دکتر فرجی‌دانا با اشاره به حضور شبکه بانکی در محیط های دانشگاهی کشور اظهار داشت : تعامل بین بانکها و دانشگاه ها تنها یک همکاری اقتصادی نیست، بلکه گام بلندی برای تقویت پیوندهای علمی نظام بانکی با جامعه دانشگاهی کشور به شمار می‌رود.
     وزیر علوم افزود: شبکه بانکی می‌تواند با حمایت از پروژه‌های علمی دانشجویان، پیونددهنده دانشگاه و اقتصاد کشور باشد و باید تلاش شود تا تا از طریق پیوند بانک‌ها با دانشگاهها، مسیر توسعه و پیشرفت اقتصاد و صنایع کشور را براساس طرحهای دانش بنیان هموارتر کنیم .
     دکتر فلاح مدیرعامل بانک تجارت نیز با برنامه این بانک جهت حمایت از طرح های اقتصادی و صنعتی دانش بنیان گفت : تلاش می کنیم تا با همکاری دانشگاه ها ، شرکت های دانش بنیانی را ایجاد کنیم که زمینه برای تبدیل ایده های نوین به پژوهش های صنعتی و تولیدی در کشور فراهم شود ، ایده هایی که اگر هر کدام از آنها به ثمر نشیند میتواند در رفاه و آسایش مردم اثر گذار باشد. وی افزود : بانک تجارت همچنین با حمایت از پایان نامه های مرتبط با حوزه های فعالیت این بانک و حمایت مالی از پروژه‌های تحقیقاتی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه‌های بانکداری اسلامی و بانکداری الکترونیک در تلاش است تا در مسیر کاربردی شدن نتایج تحقیقات دانشگاهی کشور سهم داشته باشد.
     مدیرعامل بانک تجارت همچنین گزارشی از سوابق همکاری های بانک تجارت و دانشگاه های بزرگ کشور ارائه داد و یادآور شد : طی ده سال گذشته برای بیش از چهارمیلیون و دویست هزار دانشجوی ایرانی تجارت کارت صادر شده و هم اینک 90 شعبه بانک تجارت در مهمترین دانشگاه های کشور اقدام به ارائه خدمات و تسهیلات بانکی به اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ها می نمایند ، همچنین بانک تجارت با تجهیز شهرک های بانکداری الکترونیک خود به 334 دستگاه خودپرداز و 953 دستگاه POS و نیز ایجاد درگاه های پرداخت اینترنتی برای ثبت نام دانشجویان ، تمام تلاش خود را برای تسریع و تسهیل عملیات دریافت ، پرداخت و انتقال وجوه برای دانشجویان به کار بسته است . وزیر علوم نیز ضمن قدردانی از حضور موثر بانک تجارت در محیط های دانشگاهی کشور  ، بر لزوم توسعه همکاری های دانشگاه ها و بانک ها در زمینه های مختلف تاکید کرد.