|
|
|
Tejaratbank
صفحه ویژه نابینایان و کم بینایان
|
یکشنبه 10 اسفند 1399
معرفی خدمات
  • شما اینجا هستید
      
    
    • تسهیلات فرصت

      
      
      
     معرفی طرح فرصت

     بسیاری از افراد شاغل و بازنشسته سازمان‌ها و موسسات هستند که حقوق و درآمدهای خود را برای مدت کوتاهی می‌توانند حفظ کنند ولی از گردش حساب خوبی برخوردارند و توانایی بازپرداخت اقساط را به صورت ماهانه دارند.
     بانک تجارت به منظور برخورداری این افراد از تسهیلات بانکی، طرح سپرده – تسهیلاتی فرصت را در قالب عقد مرابحه عادی و بر مبنای سپرده‌ گذاری در حساب‌های جاری کارت فراهم آورده است. تمامی کارکنان سازمان‌ها و موسسات، بازنشستگان صندوق‌های کشوری و لشگری، کارکنان شرکت‌های معتبر بورسی و غیربورسی و سایر اشخاص حقیقی معتبر دارای جاری کارت با سپرده گذاری و احراز شرایط لازم می‌توانند تسهیلات طرح "فرصت" دریافت کنند.

      

     شرایط اعطای تسهیلات

     شرایط استفاده از طرح سپرده -تسهیلاتی فرصت بر اساس جدول ذیل تعیین شده است:

      

      در طول مدت سپرده گذاری امکان واریز و برداشت وجه از حساب میسر بوده و مبنای محاسبه تسهیلات اعطایی بر اساس میانگین موجودی حساب طی دوره سپرده گذاری است.

      

     سقف تسهیلات و شرایط ضمانت 

     - سقف فردی تسهیلات طرح فرصت مبلغ 500 میلیون ریال است.
     -15 درصد از مبلغ سپرده مشتری به عنوان ضمانت تسهیلات دریافتی تا زمان تسویه بدهی وی نزد بانک نگهداری می شود.
     - اعطای تسهیلات تا سقف 200 میلیون ریال با اخذ سفته و ضمانت یک نفر ضامن معتبر (دارای جواز کسب یا گواهی کسر از حقوق) امکان پذیر است.
     ‏- اعطای تسهیلات بیش از 200 میلیون ریال با اخذ سفته و ضمانت دو نفـر ضـامن معتبر (دارای جواز کسب یا گواهی کسر از حقوق) امکان پذیر است.
     - عدم وجود سوابق منفی از شخص تسهیلات گیرنده نزد بانک مرکزی ج.ا.ا.
     - در صورت وجود مانده بدهی (بابت سایر عقود و تسهیلات دریافتی )، تسهیلات قابل اعطا به مشتری از محل طرح فرصت، حداکثر معادل مابه التفاوت مانده بدهی و ظرفیت اعتباری مشتری است.
     - در صورت عدم بازپرداخت اقساط، وجه التزام مطابق با شرایط و ضوابط بانک مرکزی اخذ شده ومشتری مشمول بخشش جریمه نمی شود.