|
|
|
Tejaratbank
صفحه ویژه نابینایان و کم بینایان
|
جمعه 08 بهمن 1400
معرفی خدمات
  • شما اینجا هستید
      
    
    • راهنمای ورود به همراه بانک

     ثبت نام مشتریان تک‏ حسابی :

     در صورتیکه از مشتریان تک حسابی بانک تجارت هستید به دو صورت می توانید در همراه بانک تجارت ثبت نام کنید:
     - ثبت نام از طریق شعبه :
     با مراجعه به یکی از شعب بانک تجارت فرم مربوط به ثبت نام همراه بانک جدید را تکمیل می نمایید.کاربر شعبه یک برگ چاپ رمز حاوی نام کاربری(کدملی) ، رمز ورود به برنامه و رمز همراه بانک (جهت انجام تراکنش مالی) را به شما تحویل می دهد.
     - ثبت نام از طریق برنامه همراه ‏بانک تجارت :
     در این روش کاربر حتماً می بایست در موبایل بانک قدیم بانک تجارت ثبت نام کرده باشد. در این صورت کاربر دارای یک شماره حساب و رمز همان حساب می باشند.
     بعد از نصب همراه بانک، در صفحه ورود، در کادر مربوط به نام کاربری، کد ملی خود و در کادر مربوط به رمز ورود، رمز حساب خود را وارد کنید.
     نکته: در صورت ثبت نام از طریق همراه بانک (روش دوم) رمز ورود و رمز همراه بانک (جهت انجام تراکنش مالی) یکسان در نظر گرفته میشود که همان رمز حساب در همراه بانک قدیم می باشد.
     نکته:نام کاربری برای اتباع خارجی،همان کد ده رقمی می باشد که در زمان ثبت نام همراه بانک به ایشان تحویل داده شده است.
     با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود( رمز حساب) وارد مرحله بعد میشوید.
     در این مرحله کد فعال‏سازی برای کاربر به صورت پیامک ارسال می‏شود.

     کد فعالسازی بصورت خودکار توسط برنامه دریافت می‏شود و پس از گذشت از این مرحله کاربر وارد همراه بانک شده است.
     در غیر اینصورت کدفعالسازی را بصورت دستی در مدت زمان تعیین شده وارد کادرمربوطه کنید . با انتخاب دکمه ارسال کاربر وارد همراه بانک می شوید.چنانچه زمان به پایان رسید و شما موفق به وارد کردن کد ارسالی نشدید می بایست فرآیند ثبت نام را مجدداً از ابتدا انجام دهید.
     نکته: کد فعالسازی به شماره موبایلی ارسال می‏شود که در روز ثبت نام در شعبه و در فرم مربوط به ثبت نام توسط کاربر پر شده است.
     نکته: بعد از ورود به برنامه شما میتوانید رمز ورود و رمزهمراه بانک خود را به صورت جداگانه به رمز دلخواه تغییر دهید.
     ثبت نام مشتریان چندحسابی :
     در صورتی‏که از مشتریان بانک تجارت هستید و دارای چند حساب می‏باشید به دو صورت می توانید در همراه بانک تجارت ثبت نام کنید:
     - ثبت نام از طریق شعبه :
     با مراجعه به یکی از شعب بانک تجارت فرم مربوط به ثبت نام همراه بانک جدید را پر می کنید.کاربر شعبه یک برگ چاپی حاوی نام کاربری(کدملی) ، رمز ورود و رمز همراه بانک (جهت انجام تراکنش مالی) را به شما تحویل می دهد.
     نکته: نوشتن تمام شماره حسابهایی که تمایل دارید در همراه بانک داشته باشید الزامی می باشد.
     نکته: برای تمام شماره حسابها فقط یک رمز ورود و یک رمز همراه بانک (جهت انجام تراکنش) به کاربر تحویل داده می‏شود.
     - ثبت نام از طریق همراه بانک :
     عملیات ثبت نام در برنامه همراه بانک جدید به صورت زیر انجام می‏شود :
     با اجرای برنامه همراه بانک تجارت ، صفحه زیر جهت ورود کاربر به برنامه ظاهر می‏شود.
     با وارد کردن نام کاربری (کد ملی) و رمز یکی از حسابها ، فرآیند ثبت نام آغاز می شود.
     در فرآیند ثبت نام صفحه زیر ظاهر می‏شود.
     شماره همراه و کد ملی خود را وارد کرده و سپس گزینه ارسال را انتخاب کنید. با انتخاب این دکمه ، صفحه زیر جهت تأیید شماره ملی و شماره همراه شما ظاهر می شود.

     درصورتی‏که از صحت اطلاعات نمایش داده شده اطمینان داشته باشید دکمه ارسال را انتخاب کنید.
     چنانچه از صحت اطلاعات نمایش داده شده اطمینان نداشته باشید ، با انتخاب دکمه به صفحه قبلی جهت ویرایش اطلاعات هدایت می شوید.
     با انتخاب گزینه ارسال ، ضمن ارسال یک پیامک فعال‏سازی برای شماره موبایل وارد شده ، صفحه زیر ظاهر می گردد.

     کد دریافتی توسط پیامک را در کد فعالسازی وارد نموده سپس گزینه ارسال را انتخاب کنید.
     نکته: در صورتی که پس از مدت زمان اعلام شده، هیچ کد فعالسازی را در کادر مربوطه وارد نکنید، گزینه ارسال مجدد جهت درخواست کد فعالسازی جدید ظاهر می شود.
     با انتخاب گزینه ارسال ، در صورتی که کد فعالسازی را درست وارد کرده باشد ، لیست تمامی حساب های مرتبط با کد ملی شما که در برنامه موبایل بانک قبلی بانک تجارت فعال می باشند در صفحه زیر نمایش داده می شوند.

     در صفحه بالا لازم است رمز مرتبط با هر حساب را به صورت جداگانه وارد نمایید . با انتخاب گزینه ارسال، سیستم صحت رمز حساب را کنترل می کند.
     نکته: رمز مرتبط با هر حساب ، رمزی است که در برنامه همراه بانک قبلی جهت عملیات مالی استفاده می شد.
     نکته: در نسخه قبلی موبایل بانک تجارت ، برای انجام عملیات مالی ، به هر حساب شما یک رمز به صورت جداگانه تعلق می گرفت. لازم به ذکر است که در نسخه جدید همراه بانک تجارت یک رمز به کلیه حساب های شما تعلق می گیرد که چگونگی ایجاد این رمز در ادامه تشریح خواهد شد.
     نکته:حساب هایی که رمز آن ها صحیح وارد شده باشند ، در همراه بانک جدید بانک تجارت فعال خواهند شد. در ضمن پس از هر لاگین به برنامه همراه بانک تجارت ، امکان افزودن حساب نیز وجود دارد.
     نکته: با انتخاب دکمه ارسال ، در صورتی که رمز مرتبط با حساب به صورت نادرست وارد شده باشد پیام خطا در صفحه نمایش داده می شود. در صورتی که رمز مرتبط با حساب به صورت درست وارد شده باشد ، علامت تایید کنار شماره حساب مورد نظر نمایش داده خواهد شد.
     پس از صحت سنجی رمز یک یا چند حساب خود در صفحه بالا ، دکمه تایید را انتخاب نمایید. با انتخاب دکمه تایید صفحه زیر ظاهر می شود.
     در این صفحه کد ملی شما به عنوان نام کاربری پیشنهاد می شود. رمز ورود به سیستم و تکرار رمز ورود به سیستم را وارد کرده و دکمه ارسال را انتخاب نمایید تا صفحه زیر ظاهر شود.
     در صفحه ظاهر شده ، رمز همراه بانک و تکرار آن را وارد نمایید و سپس دکمه ارسال را انتخاب کنید.
     نکته: رمز ورود به سیستم و نیز رمز همراه بانک بایستی بین 6 تا 12 رقم وارد شود.
     نکته: لازم به ذکر است رمز وارد شده در صفحه بالا ، جهت انجام عملیات مالی برای تمامی حسا ب ها در برنامه همراه بانک جدید بانک تجارت استفاده خواهد شد.

     با انتخاب دکمه ارسال در صفحه قبل ، پیغامی مبنی بر موفق بودن عملیات ثبت نام ، به صورت صفحه زیر به شما نمایش داده می شود.

     در صفحه بالا ، با انتخاب دکمه ارسال ، رمز ورود به سیستم و نیز رمز همراه بانک توسط سیستم ثبت شده و صفحه لاگین جهت ورود به سیستم به شما نمایش داده می شود.

     فعالسازی اثر انگشت :
     یکی از قابلیت های بارز همراه بانک تجارت، استفاده از قابلیت اثرانگشت جهت ورود به برنامه است. چنانچه تلفن همراه شما دارای سیستم عامل IOS یا اندروید 6 به بالا و حسگر اثر انگشت باشد، در صورت فعال بودن این قابلیت در تلفن همراه، میتوانید جهت ورود به برنامه همراه بانک تجارت از آن بهرهمند گردید.
     جهت فعالسازی قابلیت اثر انگشت برای بار نخست در صفحه ورود به برنامه، نام کاربری و رمز ورود را در قسمت های مربوطه وارد نمایید. سپس گزینه اثر انگشت را انتخاب نموده تا پنجره اثر انگشت نمایش داده شود. پس از آن سنسور اثر انگشت را لمس نموده تا وارد برنامه همراه بانک شوید. با این کار قابلیت اثر انگشت در برنامه فعال می گردد و جهت ورود به برنامه از طریق این قابلیت در دفعات بعدی کافی است در صفحه ورود به برنامه، گزینه اثر انگشت را انتخاب کرده و و پس از آن سنسور اثر انگشت را لمس تا وارد برنامه همراه بانک تجارت شوید.
     جهت غیر فعالسازی سازی قابلیت اثر انگشت در بخش منوی کاربری وارد قسمت تنظیمات شوید و گزینه فعالسازی اثر انگشت را غیر فعال نمایید.